LMDJ – Kim jesteśmy

 

Na wstępie wypadałoby się przedstawić, stąd też pomysł na tą właśnie zakładkę. Może zrobimy to w niekonwencjonalny sposób – poprzez rozszyfrowanie naszego skrótu, czyli LMDJ:

L – Legnicka, znaczy szczególnie związana z jednym ze średniej wielkości miast dolnośląskich, jakim jest Legnica. W tym mieście większość z nas się urodziła. Tu uczęszczaliśmy/ i uczęszczamy/ do szkół, żyjemy, pracujemy, ale w zasadzie to co nas najbardziej łączy to nasz zbór, znajdujący się właśnie w Legnicy. To z nim związany jest ogrom naszych przeżyć duchowych. To tu poznaliśmy i poznajemy Jezusa. To tu wzrastamy i uczymy się jak żyć z Bogiem i dla Boga.

M – Młodzież. Dlatego młodzież, gdyż jesteśmy młodymi ludźmi, pełnymi energii, zapału i entuzjazmu. Uczymy się  w szkołach średnich, wyższych a także pracujemy. Dolna granica wieku jest jak widać wytyczona – górna – według indywidualnego odczucia.

D – Dla. Krótkie słowo, które w zasadzie samo w sobie niewiele znaczy, ale ….wiąże ze sobą dwie bardzo ważne informacje – o tym, co jest „przed” i „po” nim. To co przed już znamy – to jesteśmy MY, Legnicka Młodzież. Następujące po tym słowo DLA wskazuje, że mamy jakiś cel, że nasze, życie, istnienie, egzystencja istnieje w jakimś konkretnym celu, DLA jakiegoś konkretnego powodu. A tym powodem jest kolejna literka, czyli:

J – Jezusa. Ten termin wyjaśnia wszystko. Gdyby nie Jezus, nie byłoby nas, nie byłoby tej strony, nie byłoby niczego! Dlatego jest On dla nas tak drogocenny, dlatego twierdzimy, że jeśli żyć to tylko DLA JEZUSA, jeśli coś robić to z pasją DLA JEZUSA, jeśli o kimś mówić to właśnie o JEZUSIE.

LMDJ – Legnicka Młodzież Dla Jezusa – to hasło, to pewien projekt, ale też i konkretni ludzie, konkretne osoby, które chcą ŻYĆ dla Jezusa i MÓWIĆ o Jezusie.

Comments are closed